Katholieke Universiteit Leuven wybrał Rosettę jako narzędzie do cyfrowej prezerwacji

18 września 2011

Renomowany uniwersytet postanowił ulepszyć Zintegrowany System Archiwizacji Leuven dodając do niego system długookresowej ochrony zbiorów Ex Libris Rosetta. Narzędzie będzie używanie nie tylko przez bibliotekę Katolickiego Uniwersytet w Leuven, ale także przez inne biblioteki, archiwa i muzea  wchodzące w skład sieci LIBIS. 

LIBIS, która dostarcza rozwiązań ponad 30 instytucjom, dzięki wsparciu konsorcjów przez Ex Libris Rosetta stworzy zunifikowaną infrastrukturę cyfrową dla instytucji członkowskich. 

Uniwersytet, który używa pełnego wyboru produktów firmy Ex Libris połączy Rosettę z narzędziem odkrywania zasobów Primo, aby umożliwić użytkownikom wygodny dostęp do zarchiwizowanych materiałów.

Jo Rademakers, dyrketor ds. automatyzacji K.U. Leuven/LIBIS stwierdził: "Rosetta to aktualnie jedyne rozwiązanie na rynku, które w całości wspiera długookresową ochronę zbiorów dla każdego typu i formatu dokumetów".

Skalowalność, wspracie konsorcjów i otwartość Rosetty uczyniła z niej idealny wybór dla belgijskiego K.U. Leuven i konsorcjum LIBIS.

Źródło: exlibrisgroup.com