Rekomendacje Ex Libris bX w Scopusie i Science Direct

26 października 2011


Podpisana umowa sprawi, że klienci korzystający równocześnie z rozwiązań Ex Libris i Elsevier będą mogli zintegrować bX bezpośrednio z interfejsem SciVerse. 

System bX firmy Ex Libris pozwoli użytkownikom zobaczyć rekomendacje do artykułów naukowych w bazach na platformie Scopus i ScienceDirect. Rekomendacje będą generowane na podstawie statystyk użycia artykułów przez naukowców i innych użytkowników. 

Elsevier SciVerse Scopus jest największą na świecie bazą abstraktów i cytowań recenzowanej literatury naukowej i wartościowych źródeł internetowych. Scopus zawiera 45,5 miliona rekordów pochodzących od 5000 wydawców na świecie. Elsevier Sciverrse ScienceDirect to wiodąca baza pełnych tekstów artykułó zawierająca ponad 9,5 miliona artykułów naukowych i rozdziałów książek ponad 2500 recenzowanych czaopism i ponad 11 tys. książek.

bX jest pierwszą usługą, która pozwala na dostarczanie rekomendacji, które są generowane na podstawie analizy faktycznych statystyk użycia artykułów. System analizuje setki milionów logów dostarczonych przez klientów firmy Ex Libris korzystających z link solvera SFX. bX może być zintegrowany z SFX-em oraz Primo, ale także z innymi narzędziami dzięki API.

Firmy, które są zarówno klientami Ex Libris, jak i Elsevier mogą korzystać z aplikacji bX kontaktując się z regionalnym help deskiem firmy Elsevier: nlinfo@elsevier.com