Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie wybrał zintegrowany system biblioteczny Aleph

9 kwietnia 2013

System Aleph pozwoli na zarządzanie różnorodnymi zasobami bibliotecznymi i poprawi komfort czytelników w dostępie do zbiorów.


Z radością informujemy, że firma Aleph Polska Sp. z o.o. podpisała umowę z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wdrożenie zintegrowanego systemu bibliotecznego Aleph. Uniwersytet posiada bogate zbiory biblioteczne, gromadzone od XIX wieku. Szczęśliwie niektóre egzemplarze autografów, nut i książek przetrwały II wojnę światową. Zbiór obejmuje ponad 100 tys. nut i książek. Poza czytelnią ze zbiorem podręcznym i wypożyczalnią, w skład biblioteki wchodzi fonoteka gdzie znajduje się ok. 20 tys. płyt, kaset i taśm. Fonoteka posiada pięć kabin odsłuchowych wyposażonych w sprzęt stereofoniczny. System Aleph będzie obsługiwał Bibliotekę Główną w Warszawie oraz oddział biblioteki w Wydziale zamiejscowym w Białymstoku.


Chcielibyśmy serdecznie powitać Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w społeczności użytkowników systemu Aleph w Polsce. Będzie to już 42 instalacja Alepha w naszym kraju, ale liczba bibliotek pracujących w systemie Aleph sięga setki, gdyż niektóre instalacje obejmują grupę bibliotek działających w ramach konsorcjum. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że do grona naszych klientów dołącza tak ważna i znana uczelnia artystyczna. Dołożymy wszelkich starań, by wdrożenie przebiegło zgodnie z założonym harmonogramem i by spełnić wysokie oczekiwania Biblioteki związane ze specyfiką zbiorów muzycznych.


O Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina


Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina należy do najstarszych i największych szkół muzycznych w Polsce jak i do grona najstarszych w Europie, gdyż zawiera w sobie ponad dwustuletnią tradycję powszechnego kształcenia muzycznego w Warszawie. Oficjalnie przyjętą datą powstania jednej z pierwszych w nowożytnej Europie uczelni muzycznej jest moment założenia Szkoły Dramatycznej w Warszawie, zainicjowanej przy Teatrze Narodowym przez Wojciecha Bogusławskiego w dobie Księstwa Warszawskiego.


UMFC jest dumny ze swoich znamienitych absolwentów, z których wielu było lub jest zaangażowanych w działalność edukacyjną. Oczywiście postać Fryderyka Chopina wybija się na pierwszy plan, niemniej jednak na uczelni studiowało wielu innych muzyków, którzy zdobyli międzynarodowe uznanie.


Uniwersytet kształci na sześciu wydziałach w Warszawie oraz na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, na kierunkach: kompozycja i teoria muzyki, dyrygentura, instrumentalistyka, wokalistyka, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, muzyka kościelna, taniec i reżyseria dźwięku.
Więcej informacji o UMFC na stronie http://www.chopin.edu.pl